Den Země 2019

Na jaře 2019 jsme se s děvčaty, vyzbrojeny rukavicemi a pytlem, vypravily na blízké dětské hřiště. Je 7.duben, blíží se Den Země a v tento čas se scházejí skupinky lidí a dělají si lepší místo pro život.

Pro nás to bylo poprvé a nutno dodat, že nápad vznikl zcela spontánně. Bylo hezky teplo, sluníčko svítilo, a binec na dětském hřišti kousek nad naším domem byl do nebe volající. Přísloví o tom, že neplánové akce jsou ty nejlepší, se mi tady potvrdil 🙂 .

Naše poprvé

Během chvíle jsme posbíraly prázdné lahve, plechovky, papíry od kebabu, nedopalky… Hřiště je určené pro malé děti. Rádi v něm však posedí výrostci. Posilnění alkoholem a vyzbrojení občerstvením… binec neřeší, padni kam padni. Nepřemýšlí nad tím, že o střepy se malé děti poraní velmi snadno.

Ve třech jsme měly během půl hodinky uklizeno. Odcházely jsme s hřejivým pocitem uvnitř, pytel byl naplněný odpadky a my jsme věděly, že tahle akce není poslední. Na netu se dají najít informace o tom kdo kde organizuje podobný úklid a třeba na uklidmecesko.cz se může jako organizátor zaregistrovat kdokoli. Tak zase příště 🙂 .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *