Šťastnost s kávou v dešti

Šedé ráno

Dnešek je jedním z těch dní, kdy se neprobudíte do slunečného rána, ale do deštivé clony. Oblohu halí šedé mraky a ptáci dnes také nezpívají. Možná byste si nejraději řekli, že dnešní den bude ponurý a nešťastný a vůbec všechno bude stát za nic. No, možná byste se na to mohli zkusit podívat trochu jinak.

Jiný pohled

Je krásné deštivé ráno. Skrz šedé nebe sem tam vykoukne skromný sluneční paprsek. Ptáci dnes necvrlikají, ale schovávají svá pírka před studenými kapkami deště. Venku je klid, který ruší jen rytmické bubnování. Bezva, takové dny mám ráda. Nachystám ženě čaj do práce, vyprovodím ji a také si udělám čaj, nebo v lepším případě, pokud ji máme doma, cascaru. Potom zalezu pod deku a čtu si.

Chápu, že většina lidí má ráda teplé slunné dny a že když je dlouhá zima, nedostatek světla může způsobovat špatnou náladu nebo úzkost. Ale šťastnost vychází z našeho nitra. A tam sluníčko můžeme mít po celý rok. Můžete si ho tam představit a když se budete soustředit, ucítíte, jak se příjemné teplo rozlévá celým hrudníkem a pokračuje po celém těle.

Káva v KofiKofi

Odpoledne se cestou k práci stavím pro kávu do našeho oblíbeného KofiKofi trucku. Každý den mají nějakou speciální příchuť do kávy anebo mají pět stálých a my si obvykle nějakou vybereme. Většinou si tam už pamatují, jak mám svou kávu ráda a mě zase baví sledovat, jak ji připravují. Když si ji pak se ženou vychutnáváme, je to prostě skvělé. Je nám jedno, jestli je venku stupňů pět nebo patnáct, jestli svítí slunce, je pod mrakem anebo prší. Užíváme si tu chvíli – jen my dvě a naše káva.

No a dneska je přesně jeden z takových deštivých dnů. Za chvíli se vydám pro kávu. Dneska bude s oříškovou příchutí.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *